בלוג

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מחסום כתיבת תוכן: כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול!

מכירים את זה שאתם מפנים זמן ביומן למשימה החשובה של כתיבת תוכן לקידום העסק, מתיישבים לכתוב ומרגישים תקיעות? אז כתבתם משפט אחד שלם נכון – אבל זה לקח לכם שעה! ובתכל’ס? אין דבר יותר מתסכל מזה – בייחוד כשאנחנו עסוקים בהרבה משימות חיים, והזמן הזה בא על חשבון משימה אחרת – לא פשוט חשובה. אם גם אתם מרגישים תקועים בכתיבה – דעו שאתם ממש לא לבד ואפילו יש שם לתופעה זו – מחסום כתיבה.

מדובר בתופעה נפוצה מאוד בקרב אנשים. אז למה בכלל אנחנו חווים תקיעות בכתיבת תוכן? מה הסיבה לכך שיש ימים שהתוכן זורם מאיתנו כמו מפלי הניאגרה אבל יש ימים אחרים שהמילים תקועות עמוק בתוכנו ומסרבות להיוולד לעולם ולהירקם לידי יצירה אחת? במאמר הבא ריכזנו בעבורכם את כל הסיבות המרכזיות למחסום כתיבה. אז קדימה בואו נצא לדרך!

הסיבות העיקריות למחסום כתיבה

אז שנייה לפני שאתם נתקעים שוב בכתיבת תוכן, כדאי להבין למה בכלל זה קורה, אז הבאנו בפניכם כמה מהסיבות המרכזיות למחסום כתיבת תוכן:

 • פרפקציוניזם – אם אתם מהנהנים עכשיו בראש, סימן שזה מה שקורה לכם. כנראה שאתם מאלה שצריכים הדברים יהיו מושלמים בכתיבה. הכותרת המושלמת, הרעיון המושלם, פסקאות מושלמות למופת ומילים ייחודיות שאפילו אבשלום קור היה מתעכב עליהם.
 • עייפות – לפעמים אנחנו נוטים להעמיס על עצמנו יותר מדי מבלי לשים לב – כי אנחנו רוצים להספיק את הכל. אבל לצערנו אנחנו אנושיים, וככאלה? אנחנו לפעמים גם עייפים, ועייפות וכתיבת תוכן – לא הולכים ביחד, בעת עייפות לוקח לנו זמן לחשוב, קשה לנו להתרכז ואנחנו עלולים לחוות מחסום כתיבה.
 • חוסר מוטיבציה – מכירים את זה שממש (אבל ממש) לא בא לכם לעשות משהו? כשזה בכתיבת תוכן זה בעייתי מאוד, למה? כי מילים זה אנרגיה, והאנרגיה עוברת באמצעות הטקסט – כשהקוראים יקראו את התוכן שלכם הם ירגישו את זה, נקודה.
 • חשש מקבלת ביקורת – יכול להיות שאתם חווים מחסום כתיבה – כי אתם פשוט חוששים מביקורת. וכנראה שמציפות אתכן מחשבות כמו: “מה יקרה אם לא יאהבו את מה שכתבתי? ואם זה לא מספיק טוב? ככל שאשב על זה יותר זמן זה יהיה יותר טוב” ועוד.
 • מתח נפשי ודד ליין – יש לא מעט אנשים שדד ליין מלחיץ אותם בטירוף, והלחץ? לא רק שהוא לא מסייע לכם בכתיבת תוכן מיטבי אלא הוא הגורם למחסום הכתיבה. ואז? אנחנו תקועים, כל מה שאנחנו כותבים “לא נראה לנו” ואנחנו יושבים על משימה שאמורה להיות פשוטה וקלילה כמו למשל: פוסט בפייסבוק שעות כי הסטרס משתלט עלינו ואנחנו משותקים מולו.

הטיפים שיפרצו לכם את המחסום כתיבה

 • תפרידו כתיבת תוכן ועריכתו – כשאנחנו מתרכזים בכתיבת תוכן חשוב שנדע להפריד בין שלב הכתיבה לשלב התיקונים. קודם כל חשוב לכתוב את כל מה שיש לכם בנושא שבחרתם – מבלי לחשוב על דקויות הניסוח ומבלי לתקן ורק לאחר ש”שפכתם” את כל התוכן על הדף, תעברו לשלב התיקונים ועריכת תוכן.
 • תלמדו עוד על הנושא – לעיתים מחסום הכתיבה נובע מזה שאין לנו מספיק ידע בנושא שבחרנו לכתוב עליו, במקרה כזה עלינו להעמיק את הידע שלנו ולקרוא עליו ברחבי הרשת. לא פעם למידה נוספת על הנושא יכולה לשחרר לנו את מחסום הכתיבה.
 • תכתבו פסקת פתיחה בסוף – לפעמים רק ההתחלה של המאמר תקועה לנו, אז פשוט תתחילו לכתוב ובסוף תשלימו את פסקת הפתיחה, לרוב זה אפילו יותר קל.
 • תהיו יותר קלילים ותפשטו את הדברים – המוטו שמוביל אותנו הוא לפשט את הדברים. אל תהיו קשים עם עצמכם וזכרו ש”אם זה לא יהיה פשוט – זה פשוט לא יהיה” (ג’ורג’ פטון).
 • תכתבו בגבוה העיניים – בתכל’ס כדי לכתוב משהו מרתק ולמשוך את קהל הקוראים שלנו אנחנו ממש לא צריכים ניסוחים גבוהים (שהרוב לא מכירים) חשוב שתכתבו בדיוק כמו שאתם מדברים.
 • מנוחה – כשאנחנו עייפים או בסטרס – הנזק שאנחנו עלולים לעשות רב מהתועלת. עייפים? מרגישים תקועים? תעשו לעצמכם טובה ולכו לנוח! לאחר מכן תחזרו למשימת כתיבת תוכן רעננים וחדים יותר.

למרות הכל עדיין תקועים? גולת הכותרת תכתוב בשבילכם!

אם עשיתם את הכל ואתם מרגישים שאתם עדיין תקועים וחסומים בכתיבת תוכן? יכול להיות שכתיבה זה פחות בשבילכם ואתם יכולים לקבל שירותי כתיבה מקצועית, מכותבי תוכן בעלי ניסיון עשיר שישברו את הראש בשבילכם, יחסכו לכם זמן יקר ויפרצו לכם את מחסום הכתיבה. לפרטים נוספים ולכל שאלה אנחנו כאן בשבילכם 053-5557180

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest

לפוסטים נוספים